مدیریت سایت

مدیریت سایت

طراحی سایت یک فرآیند کاملا فنی است، اینکه سایتی که انتخاب می کنید از لحاظ رنگ بندی و شکل و شمایل ظاهری با سلیقه و چشم شما جور باشد، فقط قسمتی از مراحل بسیار تخصصی فرآیند طراحی سایت است.

مدیریت سایت

طراحی سایت یک فرآیند کاملا فنی است، اینکه سایتی که انتخاب می کنید از لحاظ رنگ بندی و شکل و شمایل ظاهری با سلیقه و چشم شما جور باشد، فقط قسمتی از مراحل بسیار تخصصی فرآیند طراحی سایت است.

اهداف شما بررسی می شود و نحوه ساز و کار و انتظار شما از وبسایتتان سنجیده می شود و سپس ایده پردازی آن شروع می شود و از لحاظ فنی بررسی می شود، سپس کار طراحی سایت شما آغاز می شود.

سایت یک رسانه است. رسانه ای که نیاز به بروزرسانی و انتشار اطلاعات و محتواها بصورت بلاانقطاع دارد. بروزرسانی محتواها و سناریویی که برای چینش وبسایت شما مناسب است، تماما توسط توانا رسانه ایده پردازی و اجرا می شود. همراهی لحظه به لحظه تا تبدیل شدن وبسایتتان به یک رسانه ی کامل و زنده نگه داشتن این رسانه با تولید محتوای سایت، بصورت روزانه، کاری است که در پروسه ی مدیریت رسانه، بصورت کاملا تخصصی انجام می شود.

در زمان های قدیم دفاتر و محل قرار گیری دفتر شرکت ها پرستیژ آنها را مشخص می کرد و به آنها اعتبار لازم را می داد. اما رفته رفته شرکت ها به واسطه سایتی که دارند شناخته و معرفی می شوند، به سایت های بزرگ و غول پیکر کشور و دنیا نگاه کنید، این سایت ها امروزه از فروشگاه های زنجیره ای نیز در آمد بیشتری دارند، با اینکه فضای بسیار کمتری را ایجاد کرده اند.

مسئله بسیار مهمی که امروزه سایت های مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند مسئله مدیریت سایت است. سایت ها امروزه از طراحی و مسائل فنی در حد قابل قبولی ساخته می شوند ولی نباید همه تمرکز شرکت را به سایت ساخته شده داد. در واقع نباید بهترین خانه را ساخت ولی کسی به این خانه رفت و آمد نکند.

مدیر سایت چه کسی است؟

مدیر سایت فردی است که کاملا با اهداف و برنامه های شرکت در وهله اول آشنا است، در وهله دوم مدیر سایت دانش فنی نسبی در خصوص برنامه نویسی دارد که می تواند مشکلات اولیه و باگ های کوچک سایت را رفع کند، اگر می خواهید مدیر سایت همه فن حریفی داشته باشید که بر برنامه نویسی سایت مسلط باشد قطعا هزینه چند برابر پرداخت خواهید کرد این میزان هزینه در طول کار با توجه به کارایی که برای مدیریت سایت لازم است بسیار زیاد خواهد بود و اصلا به صرفه نیست، مخصوصا اینکه سایت شما هر روز قرار نیست تغییرات بنیادین داشته باشد. یک مدیر سایت حتما باید نگارش قوی و سریعی داشته باشد تا بتواند به شخصه سایت را به روز کند، حتما باید با مسائل سئو آشنایی کامل داشته باشد در غیر این صورت مدیریت سایت برای شرکت شما بلا استفاده و بدون بازده خواهد بود. مدیر یک سایت همچنین باید بتواند نیاز های روزمره اش را به فوتوشاپ به راحتی رفع کند و درگیر مسائل روزمره نشود.

سایت شرکت را برون سپار کنیم؟

شاید چنین فردی در مجموعه نداشته باشید و ترجیح بدهید که مدیریت سایت خود را برون سپار کنید، در صورتی که چنین تصمیمی گرفته اید حتما باید به سراغ شرکتی بروید که سایت شما را همچون یک رسانه زنده و پویا مدیریت کند، یک سایت مرده اصلا به درد  شما نمی خورد و برای شما سودی نخواهد داشت. لذا سعی کنید در انتخاب شرکت برای برون سپاری مدیریت سایت نهایت دقت را به خرج بدهید، برای بالا رفتن بهره وری سایت یک قرار داد محکم خیال شما را راحت می کند سعی کنید در قرار داد مسائل فنی به خوبی حل بشوند، انتظارات شما در خصوص تعداد پستی که لازم است در طی هفته در وبلاگ سایت بارگذاری شود حتما لحاظ بشود علاوه بر اینها باید انتظارات شما در خصوص کلمات کلیدی کامل و واضح نوشته شود و اینکه تاکید شما بر روی چه کلمات کلیدی است می بایستی در متن قرار داد آورده شود در کنار اینها سعی کنید خود نیز به عنوان دارنده سایت محتوای به روز شده سایت را تبلیغ کنید و به سمع و نظر اطرافیان برسانید و در پخش مطالب سایتتان کوشا باشید.

مدیریت سایت یک امر حرفه ای و طاقت فرسا است، بهتر است که این مسئله برون سپاری بشود، دقت داشته باشید هیچ کس به یک آدم مرده اعتماد نمی کند و حرف او را نمی شنود ، شرکت شما با یک سایت مرده و بی روح در فضای مجازی مرده است و جایگاهی پیدا نخواهد کرد پس  مدیریت سایت را جدی بگیرید.

 

طراحی سایت

طراحی سایت از جمله خدماتی است که با شروع به کار شرکت توانا رسانه نوین به شکل حرفه ای به مشتریان ارائه شده است. ۱۴ سال است که بصورت مستمر در خدمت سازمان ها و ارگان های مختلف برای طراحی سایت بوده ایم.

ادامه مطلب

تولید محتوای سایت

تولید محتوا و به روز نگه داشتن اطلاعات سایت ، همان کاری است که سایت را به عنوان یک رسانه زنده نگه می دارد. اهمیت این موضوع باعث شده است تا در توانا رسانه تیمی حرفه ای از نویسندگان و گرافیست ها در کنار آتلیه ای حرفه ا ی برای به روز نگه داشتن سایت ها ایجاد کنیم.

ادامه مطلب

محتوای تولید شده

محتوای انتشار شده

محتوای ویدیویی

محتوای متنی

تولید

گسترش زیبایی تاثیرگذاری سرعت خلاقیت
ارتباط با ما

مشاوره

5 + 14 =