تقریباً همه صاحبان تجارتخانه های کوچک می دانند که باید یک طراحی وب سایت داشته باشند. ولی برخی نمی دانند که آنها هم باید مهارت های پایه ای طراحی وب داشته باشند… بله، حتی یادگیری کدهای وحشتناک پشت صفحه HTML و CSS.

برای شناختن HTML و CSS به چه چیزهایی نیاز دارید؟ به دلایل معدودی :

  •  توانایی تغییرات جزئی وبسایت بدون اینکه با طراح سایت خود هر دودقیقه یکبار تماس بگیرید!
  •  توانایی تشخیص (با قطعیت زیاد ) اینکه چه مدتی طول میکشد تا تغییرات را در وبسایت خود اعمال کنید.
  •  دانستن اینکه کدام یک از گزینه هایتان در سایت خوانده می شود.

بیاید هر کدام از اینها را بررسی کنیم…

اعمال تغییرات کوچک در وبسایت خودتان بی شک وبسایت‌ها نیاز مداوم به به روز کردن دارند. ممکن است متن‌های جدیدی باشد که می‌خواهید اضافه کنید یا اصلاحات و اضافه کردن یک عکس یا حتی یک صفحه جدید. بسیاری از این کارها حتی با داشتن معلومات ساده از HTML وCSS حقیقتاَ می‌تواند آسان باشد. بسیار سریع تر از اینکه به طراح وب خودتان دسترسی پیدا کنید یا منتظر بشوید که پیش شما برگردد، فقط یک بخش ابتدایی طراحی وب را یاد بگیرید و خواهید توانست زمان زیاد، سردرد و حتی مقداری پول پس انداز کنید.

توانایی تشخیص زمان و هزینه طراحی یک وب سایت الزام یادگیری HTML شکایت متداولی که از صاحبان تجارتخانه‌ها شنیدم این است که آنها هیچ نظری درباره قیمت منصفانه برای انجام یک کار ندارند. به عنوان یک متخصص وب کهنه کار، همیشه متحیر بودم که مشتریان من در هنگام واگذار یک پروژه طراحی، هیچ نظری درباره قیمت واقعی نداشتند! با شناخت کمی از HTML و CSS به همراه دانش عمومی طراحی وب، شما احساس خیلی بهتری درباره این فرآیند که (در مجموع ) به طور مجانی شما را از فریب خوردن توسط معدود طراحان وبی که درستکار نیستند، حفظ می کند.

فهم اختیارات وب سایت خودتان دوباره دانش عمومی طراحی وب سایت با یادگیری پایه ای HTML و CSS باعث می شود چشمان خود را روی برخی اختیاراتی که بیرون از آنجا وب سایت شما را می‌خوانند باز می‌کند. شما به زودی پی می برید که در دنیای وب، گزینه‌های رقابتی زیادی وجود دارد، که مزایا و اشکالاتی دارد. وقتی با برنامه نویس یا طراح وب حرفه ای سروکار دارید شما خواهید توانست که با زبان خودشان صحبت کنید و در نهایت در حالی که پول خودتان را پس انداز می کنید زندگی همه را آسان می کنید.