مقدار کاری که در ابتدا برای وب‌سایت خود انجام دادید در مقایسه با زمان، تلاش و اشتیاقی که برای ساخت جامعه‌ آنلاین از کاربران در اطراف آن اختصاص دادید؛ تقریبا هیچ است. باید با هدف دستیابی به یک جامعه آنلاین سالم و فعال تلاش کنید نکات زیر به شما برای رسیدن به این اهداف کمک می‌کند.  

۱-همه چیز را ساده نگه دارید.

شما نباید افراد جامعه آنلاین خود را با ارائه اهداف متعدد، ابزار و اهداف سرگردان کنید.برای شروع هدف اصلی خود را مشخص کنید. مخاطبان ممکن است در استفاده از ابزارها توسط شما تردید داشته باشند. استفاده از یک یا دو ویژگی از آنها برای پیشی گرفتن از رقبایتان کافی است.  

۲-بازدید کنندگان را در وب سایت خود نگه دارید.

صفحه اصلی وب‌ سایت شما باید جالب و جذاب باشد. اگر چیزی شبیه لیستی از تمامی ویژگی‌های ابزارهای‌تان را در این صفحه قرار دهید مخاطبان خود را از دست می‌دهید. صفحه اصلی شما باید در برگیرنده‌ی داستان شرکت‌تان با محتوایی کوتاه و تصاویر گرافیکی جذاب باشد. احساسات بازدید کنندگان خود را به جای افکار و عقاید‌شان تسخیر کنید.  

۳-هیچ خدماتی را رایگان ارائه ندهید.

  در مورد چگونگی کسب درآمد از طریق وب سایت خود استراتژی باشید. شما باید حواس‌تان باشد که با هرکدام از مشترکین و اعضای‌تان چطور رفتار کنید و خدمات پشتیبانی ویژه و خاص‌تر را به کدامشان ارائه دهید.افرادی که دنبال خدمات رایگان می‌گردند را اگر مطلع کنید که دسترسی و خدماتی که به اعضا و مشترکین ویژه خود ارائه می‌دهید چه فرقی با نوع رایگان دارند؛ وسوسه می‌شوند تا آنها هم اشتراک بخرند.   منبع: socialglims.com